Navigace: [ přeskočit ]
Audio, video, TV Dům a zahrada Foto Hodinky Hračky Klimatizace a vytápění Malé domácí spotřebiče Parfémy a kosmetika Počítače, notebooky Sport, krása, zdraví, zábava Velké spotřebiče Výprodej ULTRA nízké ceny
SchaubSchaubSchaub
Nacházíte se: Root dům zahrada  >>  cena 1201 2500

Čidlo ecoRouteHD pro komunikaci s diagnostikou automobilu

Čidlo ecoRouteHD pro komunikaci s diagnostikou automobilu
3510 Kč
2901 Kč bez DPH
Dostupnost: Nedostupné
Part no.: 010-11380-10
Kód produktu: 807421
Výrobce: Garmin
Váha: 0,23
Záruka: 6 měsíců
Kalkulačka splátek CETELEM
Kup teď 351,- Později 10 splátek
Popis produktu: Čidlo ecoRouteHD umožnuje propojení přenosné navigace s diagnostikou automobilu. Výhodou tohoto propojení je, že navigace je schopna z automobilu využívat informace o spotřebě pohonných hmot, teplotě provozních kapalin, stavu ventilace/kllimatizace, případne zobrazit chybová hlášení diagnostiky automobilu přímo na display navigace. Díky těmto informacím je navigace krome samotného navigování po trase k cíli schopna fungovat navíc jako plnohodnotný palubní počítač.

Čidlo se připojuje pomocí standardního konektoru diagnostiky vozu s oznacením OBD II. Tohoto standardu se využívá v automibilovém prumyslu od roku 1994. Čidlo ecoRouteHD je tak kompatibilní s vetšinou automobilů, které jsou dnes na silnicích v provozu. Čidlo přenáší data z datového vedení automobilu do přenosné navigace pomocí bezdrátove technologie Bluetooth. Propojení navigace s čidlem se nastavuje jen před prvním použitím, dále obě zařízení navazují komunikaci automaticky. Kompatibilní navigace jsou schopny i behem propojení s čidlem ecoRouteHD soucasne fungovat ve spojení s mobilním telefonem jako Bluetooth hands free (v kompatibilních navigacích jsou k dispozici 2 Bluetooth komunikacní kanály).
Diagnostický konektor OBD II je standardně v automobilu umísten v prostoru mezi pedály a volantem(např. u Škody Felicia nad nohama spolujezdce). Instalace spočívá pouze v připojení čidla do OBD II konektoru. Instalace je velice jednoduchá, i průměrně zručný řidic ji zvládne bez nutnosti návštevy odborného servisu. Pruměrná doba instalace cidla v automobilu je okolo 5 minut času včetně navázání spojení pomocí bezdrátove technologie Bluetooth s Vaší navigací.
Navigační přístroje Garmin oproti bežným palubním počítacům data z řídící jednotky motoru nejen zobrazují, ale jsou s nimi schopné i dále pracovat. Jedním příkladem je funkce ecoRoute, která pomocí systému bodování učí řidiče úsporné jízdě. V průběhu jízdy získává řidič za styl jízdy souhrnné bodové ohodnocení a navíc samostatné bodové ohodnocení za styl brzdění, akceleraci a plynulost jízdy. Pomocí vestaveného programu je řidič schopen vyladit styl jízdy tak, aby dosáhl co nejvyššího bodového ohodnocení a šetřil peníze za pohonné hmoty a nadměrné opotrebení vozu.

Čidlo je schopno informace z diagnostiky vozu nejen předávat do přenosné navigace, ale tato data si ukládat do paměti v době, kdy ridič nevyužívá navigaci při jízde. Uložená data se do navigace automaticky přenesou pri dalším použití navigačního přístroje. Díky tomu má navigace k dispozici přesná a úplná data o celkové/průměrné spotřebě automobilu, případně ceně spotřebovaných pohonných hmot.

Po zamontování do diagnostické zásuvky může čidlo ecoRouteHD zůstat nainstalované ve Vašem voze a Vy si s sebou po zaparkování odnášíte pouze navigační přístroj. Čidlo ecoRouteHD zůstává skryto ve voze a ihned po opětovném spuštění motoru a zapnutí navigace se ecoRouteHD opět přihlásí.

Kompaktibilní přístroje GARMIN: nüvi® 1260/1370T/1390T/1490T/1490TV/1690 a přístroj nüLink!™ 1695

karcher