Huawei S220-24P4X Switch (24*10/100/1000BASE-T ports(400W PoE+), 4*10GE SFP+ ports, built-in AC power)
   Na vašem soukromí nám záleží
 Dodání 3-5 dní
Kód produktu: 110192870
Produktové číslo: 98012376
Výrobce: Huawei
Potřebujete více informací o produktu?
Po–Pá 8:00–16:30
ideal for various application scenarios, such as enterprise campus access and gigabit to the desktop
Switching capacity
128 Gbps
Packet forwarding
95 Mpps
Fixed port
24 x 10/100/1000BASE-T PoE+ ports, 4 x 10GE SFP+ ports
Chassis dimensions (H x W x D)
43.6 mm x 442 mm x 220 mm
Chassis height
1 U
Weight in full configuration (including packaging materials)
2,92 kg
Power module type
Built-in AC power module
Rated voltage
100 V to 240 V AC, 50/60 Hz
Maximum power consumption
Without PoE: 44.35 W
With PoE: 485.91 W (PoE: 400 W)
Input voltage range [V]
� AC input: 90 V AC to 290 V AC, 45 Hz to 65 Hz
Noise
Sound power at normal temperature: 49,3 dB (A)
�Sound power at high temperature: 63 dB (A)
�Sound pressure at normal temperature: 37,3 dB (A)
First supported version
V600R023C00
Integrated fixed device
Y
Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)]
Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 43.6 mm x 442.0 mm x 220.0 mm (1.72 in. x 17.4 in. x 8.66 in.) Maximum dimensions (the depth is the distance from ports on the front panel to the parts protruding from the rear panel): 43.6 mm x 442.0 mm x 227.0 mm (1.72 in. x 17.4 in. x 8.94 in.)
Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)]
90.0 mm x 550.0 mm x 360.0 mm (3.54 in. x 21.65 in. x 14.17 in.)
Chassis height [U]
1
Installation type
Rack mounting,Desk mounting,Wall mounting
Chassis material
Metal
Weight without packaging [kg(lb)]
Weight with packaging [kg(lb)]
Typical power consumption [W]
37.12
Typical heat dissipation [BTU/hour]
Maximum power consumption [W]
- Without PoE: 44.35 W - Full PoE load: 485.91 W (PoE: 400 W)
Maximum heat dissipation [BTU/hour]
- Without PoE: 151.32 - Full PoE load: 1657.92
Static power consumption [W]
100% power consumption [W]
MTBF [year]
MTTR [hour]
2
Availability
Noise at normal temperature (acoustic power) [dB(A)]
Noise at high temperature (acoustic power) [dB(A)]
Noise at normal temperature (acoustic pressure) [dB(A)]
Number of fans modules
2
Maximum number of physical ports on the entire device
Maximum number of 10GE ports
4
Maximum number of 2.5GE ports
Maximum number of GE ports
28
Maximum number of FE ports
24
Uplink ports
4 x 10GE SFP+ ports
Downlink ports
24 x 10/100/1000BASE-T ports (400 W, PoE+)
Dedicated stack port
Not supported
Redundant power supply
Not supported
Long-term operating temperature [°C(°F)]
-5°C to +50°C (23°F to 122°F) at an altitude of 0-1800 m (0-5905.44 ft.)
Restriction on the operating temperature variation rate [°C(°F)]
Storage temperature [°C(°F)]
–40°C to +70°C (–40°F to +158°F)
Long-term operating relative humidity [RH]
5% RH to 95% RH (non-condensing)
Long-term operating altitude [m(ft.)]
0–5000 m (0–16404 ft.)
Storage altitude [m(ft.)]
0-5000 m (0-16404 ft.)
Power supply mode
AC built-in
Rated input voltage [V]
- AC input: 100 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz - High-voltage DC input: 240 V DC
Input voltage range [V]
- AC input: 90 V AC to 290 V AC; 45 Hz to 65 Hz - High-voltage DC input: 190 V DC to 290 V DC
Maximum input current [A]
6 A
CPU
1.1 GHz, 2 cores
Memory
2 GB
Flash memory
Physical space: 1 GB
Console port
RJ45
Eth Management port
USB
Service port surge protection [kV]
Common mode: ±7 kV
Power supply surge protection [kV]
Differential mode: ±6 kV; common mode: ±6 kV
Ingress protection level (dustproof/waterproof)
IP20
Types of fans
Built-in
Heat dissipation mode
Air cooling for heat dissipation, intelligent fan speed adjustment
Airflow direction
Air intake from left and front, air exhaustion from right
PoE
Supported
Maximum PoE power consumption [W]
400
PoE+ power interfaces
24
Full load PoE power consumption 15.4W (802.3af)
Full load PoE power consumption 30W (802.3at)