MikroTik Cloud Router Switch CRS354-48P-4S+2Q+RM, 650MHz CPU, 64MB, 1x10/100, 48xGLAN(PoE), 4xSFP+, 2xQSFP, vč. L5
   Na vašem soukromí nám záleží
 Ano, centrál. sklad
Kód produktu: 79088209
Produktové číslo: CRS354-48P-4S+2Q+RM
Výrobce: MIKROTIK
Váha: 1 kg
Potřebujete více informací o produktu?
Po–Pá 8:00–16:30
Cloud Router Switch PoE CRS354-48P-4S+2Q+RM
If you are looking for a single switch that will put your network setup ahead of the curve and power
all the necessary devices – look no further! The new CRS354-48P-4S+2Q+RM is an effective and
adaptable rackmount solution for managing networks in the most demanding environments. Unlike
many other switches out there, our products are made with the system administrator in mind.
This powerful switch has 48 x 1G RJ45 ports and 4 x 10G SFP+ ports. There are also 2 x 40G QSFP+
“PoE+”) with auto-sensing, making this switch the easiest solution to power even the largest setups.
We have included a mighty power supply that can provide 750 W of power – this switch can handle
a lot. And there is a special bracket for easy cable management.
The 48 port champion you’ve been waiting for – this is the bargain of the decade! Now with PoE-out!
CRS354-48P-4S+2Q+RM is extremely functional, and it has the best price-point on the market – it will
make the perfect addition to a professional setup.
reaches 235 Mpps
Technické specifikace:
Provedení: Rackmount
Počet "U" pozic: 1
Ventilátory: (3) 40 x 40 mm
Šasi: Kovové
Tlačítka: Reset
Provozní teplota [°C]: -20 až 60
Hloubka [mm]: 297
Šířka [mm]: 443
Výška [mm]: 44
RAM [MB]: 64
CPU: QCA9531
Frekvence CPU [MHz]: 650
Počet CPU jader: 1
Velikost interního uložiště [MB]: 16
Management LAN: (1) 10/100Mbps
Sériový port: RJ45
Rychlosti LAN: (48) 10/100/1000Mbps
Gigabit LAN: Ano
Rychlosti SFP/SFP+/QSFP+: (4) 10Gbps + (2) 40Gbps
Redundantní napájení: Ano
Typ napájení: Ze sítě (230V)
Podporované PoE-Out standardy: 802.3af, 802.3at, Pasivní 24V, Pasivní 48V
PoE budget [W]: 750
Max. spotřeba energie [W]: 800
Napájení přes konektor/svorkovnici: 230V AC